Nespokojný volič-experimentátor

Autor: Štefan Lukáč | 25.2.2014 o 23:39 | (upravené 26.2.2014 o 19:16) Karma článku: 7,30 | Prečítané:  500x

Tieto prezidentské voľby môžu byť iné, nemusíme voliť menšie, či väčšie zlo, môžeme si vybrať z kandidátov, ktorí môžu byť pre Slovensko dobrom.

Voľby prezidenta našej skromnej republiky sa blížia a pomaly sa stupňuje predvolebný tlak médií na ľud, zároveň to však začína škrípať aj medzi jednotlivými kandidátmi. Zatiaľ, čo pri nedávnych voľbách sa ľudia snažili voliť „menšie zlo“ a máme prezidenta, ktorý nám rád zlepší náladu svojím humorom, teraz sú tu voľby, kedy charakter i hodnoty prezidentských kandidátov spĺňajú požiadavky širokého spektra voličov. Ľudsky povedané, je si z čoho vyberať!

Aby to nebolo také jednoduché, existuje predvolebná kampaň, kedy sa zvýrazňujú pozitívne vlastnosti kandidátov, skrývajú tie negatívne a upravujú tie neutrálne. Dnes ma pobúril pán Bielik z TA3, keď pani Mezenskej tendenčne kládol zavádzajúce otázky, ktoré s jej kampaňou nemali nič spoločné. To je tá najhoršia časť kampane-útoky. Tak je to aj v prípade pána Kisku, na ktorého sa vyťahujú všemožné nezmysly. Ale poďme od začiatku.

Jeho príbeh je iný ako príbeh všetkých ostatných kandidátov. Ako jediný vybudoval jednu z najväčších charitatívnych organizácii na Slovensku (Dobrý anjel), kde zo svojich vlastných peňazí, nie z peňazí daňových poplatníkov, začal pomáhať ľuďom, ktorí toľko šťastia v živote nemali. Nesvedčí to o istom charaktere človeka, ak niečo také urobí? Kto z nás by bol toho schopný? Krivdy a neprávosti, krivé zrkadlá a dvojaké metre mu boli impulzom, aby skúsil využiť svoj potenciál v prospech ostatných a rozhodol sa kandidovať. Aj kampaň si platí sám.

Čo sa však dnes vyťahuje na tohto človeka sú podrazy hrubého zrna. Najprv chýry o scientológii, potom úžerníctve písané vládnym tendenčným denníkom, ktorého obsah má ďaleko od jeho názvu. Aj tu je pán Kiska výnimkou, keď má ako jediný kandidát aj svoju antistránku. Teraz sa pre zmenu starší kandidáti rozčuľujú, že sa s nimi nechodí zhovárať. Má sa vari prezidentský kandidát zhovárať so svojimi protikandidátmi alebo radšej tráviť čas priamo medzi ľuďmi v ich rodných mestách, kde ho priamo môžu stretnúť a opýtať sa ho na všetko, čo ich zaujíma? Prieskumy tvrdia niečo iné ako páni kandidáti.

Experiment. To je slovo, ktoré sa s pánom Kiskom spája v poslednej dobe opäť často. Skôr pejoratívne ako pozitívne. Prečo? Vraj nevieme, čo od neho čakať, nemá skúsenosti s politikou. Sú toto relevantné argumetny, veď ako sa do vlády dostali terajší politici? Narodili sa tam? A čo poslanci OľaNo ? Nikdy poslancami neboli a sú najaktívnejším posleneckým klubom, ktorý skutočne pracuje pre dobro tohto národa. Do politiky nechodia ľudia politcky podkutí, skúsenosti sa získavajú časom. Na čo sú nám vetrom ošľahaný politici, ktorí nič nerobia? Charakter, hodnoty a postoje sú viac ako stranícka príslušnosť. Vari sú rozumné experimenty zlé? Zvedavosť a experimenty sú motory vývoja našej spoločnosti, ktoré musia byť kontrolované hodnotami a rozumom.

Prezident i vláda sú našou vizitkou v zahraničí. Nebojme sa skúsiť niečo nové. Zvoľme si dobre, aby sme sa nemuseli hanbiť povedať: Áno, toto je môj prezident!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?